Samsung Ultra HD Smart LED TV UA55NU7100 55inch
AED 400
logo
Mahender
5.0
1 items live
Item Details
Brand
Samsung
Resolution
UHD 4K
Screen size
55 in
Age
5-10 years
Condition
A bit of wear and tear, but in good working condition
Warranty
No
Model name
UA55NU7100
Usage
Used an average amount, as frequently as would be expected
Connectivity Technology
USB, WiFi, Ethernet, HDMI
Internet Services
Browser, Apple TV, Prime Video, YouTube, Netflix, Others
Model Year
2018
Mount Type
Wall Mount
Posted on: 6th May 2026
Description
Good working condition
Selling as we have upgraded to 65inch model.